Předlohou pro tento nástroj, a především konstrukci jeho ozvučníku, byl lesní roh ze soukromé sbírky (rytina Franz Weckert – Praha). Konstrukčně u nástroje vycházíme ze shodné stavby jako u modelu 510, ale v originální mensuře 11,2 mm. Nástroj vyrábíme za použití dobových technologií – díly ohýbáme v olově a ručně vyklepáváme, s ohledem na dnešní požadavky hráčů na tón a ladění.
Nástroj je konstruován pro hru v základním moderním ladění 440 Hz, ale s použitím sady snižců je možná i autentická interpretace staré hudby s laděním 430 a 415 Hz. Ozvučník vyrábíme o průměru 280 mm (11,024“), s věncem i bez věnce. Ladění je C-alto, Bb, A, G, F, E, Eb, D, C-basso, Bb adaptér, doplněk pro C-basso. Postupně také připravujeme další samostatná kolečka pro ladění 430 Hz Es, D - nejsou ale zahrnuty v ceně sady.
Díky použití francouzského ozvučníku umožňuje tento roh oproti modelu 110 snazší a preciznější hru ucpávací technikou. Zvukově je nástroj hráči velmi dobře hodnocen, v souborech dobových nástrojů zní velmi autenticky. Patří k absolutní špičce nástrojů s dobovým zvukem.
Nástroj je určen hlavně specialistům na hru na historické nástroje. Mají ho ale v oblibě i klasičtí orchestrální hráči používající nátrubky s větším vrtáním (ne-německé) – díky snadnosti tvorby tónu mnohdy upřednostňují cvičení na naturálním lesním rohu před cvičením na moderním dvojitém rohu. Cvičení na naturální lesní roh jim přináší nové podněty, umožňuje jim vnímat hru z jiné perspektivy, rozvíjí jim rozsah hry, a tím zkvalitňuje i jejich hru na moderní nástroj.